لاتاری گرین کارت آمریکا

bandz 15 آبان 1400 0 دیدگاه

شاید شما هم یکی از هزاران نفری باشید؛ که خواستار مهاجرت و زندگی در آمریکا هستند. افرادی که راه‌­های زیادی را برای به دست آوردن اقامت آمریکا امتحان کرده؛ و هزینه‌­های هنگفتی را پرداخته کرده‌اند؛ اما یا به نتیجه دلخواه نرسیده؛ و یا زمان زیادی را در انتظار دریافت اقامت آمریکا گذرانده؛ و به عبارتی از هفت خوان رستم گذر کرده‌­اند. ما در این مقاله، یکی از آسان‌ترین راه‌­های دریافت اقامت دائمی آمریکا که همان لاتاری گرین کارت آمریکا است؛ و همچنین آموزش زبان انگلیسی با بردیا را، به شما معرفی می‌­کنیم.

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

لاتاری-گرین-کارت-آمریکا2

خود کلمه لاتاری، به معنای «قرعه»، «بخت آزمایی» و «قمار» است؛ و در کل به برنامه­‌ای که در آن قرعه کشی به وسیله کامپیوتر انجام شده؛ و به برنده قرعه جایزه اعطا می‌­شود؛ لاتاری می­گویند. لاتاری گرین کارت آمریکا یکی از همین قرعه کشی‌­هاست؛ که جایزه آن اعطای اقامت دائمی آمریکا خواهد بود. البته فراموش نکنید که قبل از مهاجرت، بهتر است به زبان انگلیسی مسلط باشید. در این راه می‌­توانید از آموزش زبان انگلیسی با بردیا بهره بگیرید.

لاتاری گرین کارت امریکا، قرعه کشی است؛ که شما می­توانید با ثبت نام در آن در صورت برنده شدن؛ در کمتر از دو سال اقامت دائمی آمریکا را بدست آورید؛ و مانند یک شهروند آمریکایی از تمام حقوق و مزایا مانند: تحصیل در دانشگاه­های دولتی آمریکا با همان شهریه­ای که دانشجویان آمریکایی الاصل پرداخت می­کنند، سفر به شهر­های مختلف آمریکا و… به غیر از حق رای را داشته باشند.

هدف از ایجاد لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

لاتاری-گرین-کارت-آمریکا1

از آنجایی که آمریکا کشوری مهاجر نشین است؛ آمریکایی­ها برای ایجاد تعادل در بین نژاد­ها مختلفی که به این قاره مهاجرت می­کنند؛ لاتاری کشور آمریکا را ایجاد کردند؛ که تقسیم نژادی روندی عادلانه را در پیش بگیرد؛ به این صورت که، فقط کشورهایی که در 5 سال اخیر کمتر از 50000 مهاجرت به این قاره داشتند مجاز به شرکت در این لاتاری هستند. که ایران، یکی از این کشورهای مجاز به شرکت در لاتاری آمریکا می­‌باشد.

چطور در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا،  فرد درخواست کننده باید دارای مدرک تحصیلی، دوازده ساله (از ابتدایی تا دبیرستان) باشد و در صورتی که فرد دارای مدرک هنرستان یا فنی حرفه­ای باشد؛ یعنی مدرک تحصیلی خود را زیر دوازده سال أخذ کرده باشد؛ باید با استفاده از شرط پیش زمینه کاری در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام کند. برای استفاده از شرط پیش زمینه کاری، فرد  باید دست کم دو سال پیش زمینه کاری، آن هم در مشاغلی که در آمریکا دارای کد (O*NET-SOC) هستند را داشته باشد. مشاغلی مانند: حسابداری، مهندسی کشاورزی و …

البته فراموش نکنید که یکی از شرایط اصلی مهاجرت، تسلط کامل فرد متقاضی به زبان انگلیسی است. آموزش زبان انگلیسی با بردیا یکی از ساده ترین راه­های یادگیری زبان است. اگر شما هم جزوه افرادی هستید که به یادگیری زبان علاقه و نیاز دارید؛ اما فرصت شرکت در کلاس‌­های یادگیری زبان را ندارید؛ می­توانید از ویدیو­های آموزش زبان انگلیسی با بردیا استفاده کنید.

نحوه اجرای لاتاری گرین کارت آمریکا

لاتاری-گرین-کارت-آمریکا3

 

نحوه برگزاری لاتاری گرین کارت آمریکا به این صورت است که، فرد متقاضی برای شرکت در لاتاری هر سالی که مد نظر دارد؛ دوسال زودتر اقدام نماید؛ به این صورت که فرد متقاضی در سال اول ثبت نام کرده؛ و در صورت برنده شدن نتیجه لاتاری در سال دوم ابلاغ خواهد شد؛ و آن فرد تا 30ام سپتامبر سال مدنظر برای ورود به خاک آمریکا زمان دارد. برگزاری این لاتاری به عهده مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا یا KCC می‌­باشد.

مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا، هر ساله برای برگزاری برنامه لاتاری دو مرحله را که شامل: 1- مرحله ثبت نام لاتاری 2- مرحله اعلام نتایج لاتاری است را، پشت سر می‌­گذارد و پس از آن وزارت امور خارجه و سفارت­های آمریکا، وظیفه انجام امور اداری، مصاحبه ویزای لاتاری و اعطای ویزا به برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا را برعهده می­‌گیرد.

افرادی که از طریق لاتاری آمریکا می­توانند وارد خاک آمریکا بشوند

وقتی فرم لاتاری گرین کارت آمریکا را پر می­‌کنید؛ در صورت برنده شدن در این بخت آزمایی برای همسر و فرزندان مجرد و زیر 21 سال خود نیز، اقامت آمریکا را به دست آورده‌­اید؛ و همگی آنها از مزایایی که یک شهروند آمریکایی دارد برخوردار خواهند شد؛ در صورتی که فقط یک نفر از خانواده در لاتاری برنده شده است. فرزندانتان برای ورود به مدارس و دانشگاه‌­های آمریکا، باید به زبان انگلیسی تلسط داشته باشند. برای یادگیری روانه زبان انگلیسی، می­توانید پیج آموزش زبان انگلیسی با بردیا را دنبال کنید.

افزایش احتمال برنده شدن در لاتاری

گاهی اوقات برای بعضی از افراد این سوال پیش می‌­آید که آیا داشتن مدرک تحصیلی بالا یا سابقه کاری چندین ساله، در بالا رفتن میزان شانس برنده شدن در لاتاری گرین کارت مؤثر است یا خیر؟ در جواب این سوال باید بگویم، که چنین چیزی درست نیست؛ و بالا بودن مدرک تحصیلی و سابقه کاری از میزان حداقلی آن، در این بخت آزمایی برای فرد متقاضی امتیاز به حساب نمی­آید؛ و تمام شرکت کنندگان در این موارد با یکدیگر برابرند.

از مواردی که  شانس افراد را برای برنده شدن؛ در لاتاری گرین کارت آمریکا بالا می­برد؛ درست پر کردن فرم ثبت نام است. در صورتی که فرم ثبت نام خود را به درستی پر نکنید؛ از لاتاری حذف خواهید شد؛ بدون اینکه از این موضوع اطلاع پیدا کنید. زیرا لاتاری، یک قرعه کشی کامپیوتری است؛ و در صورت اشکال در فرم ثبت نام کامپیوتر، فرم شما را رد خواهد کرد.

مورد بعدی که باعث افزایش شانس شما در لاتاری می­‌شود، این است که در صورت متاهل بودن می‌­توانید هم خودتان، و هم، همسرتان در لاتاری ثبت نام کنید. در این صورت هر کدام از شما که در این بخت آزمایی برنده شدید؛ کل خانواده صاحب اقامت آمریکا خواهید شد؛ و در صورتی که مجرد هستید می­‌توانید هم تحت پوشش پدر، و هم، تحت پوشش مادرتان و یک بار نیز خودتان در لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کنید. در پایان امیدوارم بتوانید بهره کافی را از این مقاله ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.