بهترین ایالت‌ها برای زندگی در آمریکا

bandz 15 آبان 1400 0 دیدگاه

بهترین ایالت‌ها برای زندگی در آمریکا کدامند؟ این سوالی است که پاسخ آن برای افرادی که قصد مهاجرت و زندگی در آمریکا را دارند بسیار تاثیرگذار و حائز اهمیت است. اگر قصد مهاجرت یا سفر به آمریکا را دارید، بهتر است قبل از آن اطلاعات کافی در مورد هر کدام از شهرها و ایالت‌های مقصد را داشته باشید. برسی این اطلاعات به شما کمک می‌کند که با توجه به نیازهای خودتان و خانوده‌تان، انتخابی درست در راستای مسیر زندگی و آینده کاری خود داشته باشید.

بیشتر کیس‌های مهاجرتی به آمریکا با دو هدف کلی داشتن رفاه و سبک زندگی ایده آل، یا کار و تحصیل در درجات بالا شکل می‌گیرد که با این مقاله در زبان انگلیسی با بردیا، قصد داریم شهرها و ایالت‌های آمریکا را در زمینه این دو موضوع مهم برسی کنیم و در انتخاب شما برای آینده‌ای بهتر سهیم باشیم.

بهترین ایالت‌ها برای زندگی در آمریکا

بهترین-ایالت_ها-برای-زندگی-در-آمریکا3

مسئله اصلی در انتخاب بهترین ایالت‌ها برای زندگی در آمریکا، داشتن معیارهای مناسب است. نکاتی مانند هزینه زندگی، امنیت شهر و میزان جرم و جنایات، بازار کار و برخورداری از خدمات سلامتی و بهداشت از مهم‌ترین معیارهای انتخاب هستند که برای انتخاب ایالت‌ها و شهرهای مناسب زندگی مورد توجه قرار می‌گیرند.

ایالت کلرادو (Colorado)

ایالت کلرادو یکی از ایالت‌های مرکزی آمریکا است که می‌توان گفت از بهترین ایالت ها برای زندگی در آمریکا بوده که اخیراً از نظر رشد اقتصادی و بستر مناسب برای مشاغل بسیار مورد توجه بوده. این ایالت دارای سه شهر مشهور دنور، کلرادو اسپرینگز و بولدر بوده که از عوامل تبدیل آن به یکی از بهترین ایالت‌ها برای زندگی در آمریکا هستند. دنور، پایتخت کلرادو پرجمعیت ترین شهر این ایالت است که از نظر فرصت‌های شغلی و کاری بی‌همتا است اما به همان مقدار هزینه زندگی در آن نسب به دو شهر دیگر یعنی کلرادو اسپرینگز و بولدر بیشتر است.

کلرادو اسپرینگز، دیگر شهر محبوب، نه تنها در این ایالت، بلکه یکی از محبوب‌ترین شهرها در آمریکا نیز هست. بازار کار بسیار مناسب و فعال، میزان بالای مهاجرت سالیانه به این شهر، مقرون به صرفه بودن و هزینه مناسب زندگی از ویژگی های این شهر رویایی بوده که جز نقاط قوت آن است. هزینه زندگی در کلرادو اسپرینگز از دیگر شهرهای مشهور این ایالت پایین تر بوده و سیستم و حمل و نقل مناسب و جاذبه‌های طبیعی بی‌نظیر آن از جمله مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه سواری در میان پارک‌ها و اماکن طبیعی و همچنین آب و هوای پاک، کلرادو اسپرینگز را به مکانی رویایی تبدیل کرده.

شهر بولدر در کلرادو جز بهترین شهرها برا زندگی در آمریکا است و این دومین سال متوالی است که در لیست نظر سنجی‌ها لقب بهترین شهر برای زندگی را می‌گیرد. از ویژگی‌های مثبت این شهر می‌توان به سیستم آموزشی بسیار کارآمد و مشهور در آمریکا با سطح آموزشی بالا و پیشرفته اشاره کرد. زندگی در بولدر از کیفیت بالایی برخوردار است و مردم در وضعیت معیشتی مناسبی قرار دارند. بولدر هم مانند کلرادو اسپرینگز از زیبایی های طبیعی و آب و هوای مناسب برخوردار است که می‌تواند مقصد ایده آلی برای افراد دوستدار کوهنوردی و طبیعت باشد.

ایالت تگزاس (Texas) از بهترین ایالت‌ها برای زندگی در آمریکا

ایالت تگزاس از جمله ایالت‌های جنوبی آمریکا است که برخلاف تصور افراد که فکر می‌کنند بیشتر این ایالت را بیابان تشکیل داده، اینگونه نیست. تگزاس بستر مناسبی برای پیشرفت در جهت دامپروری، صنایع پتروشیمی و تکنولوژی دارد و این امر باعث مورد توجه قرار گرفتن این ایالت شده.

شهر آستین، مرکز ایالت تگزاس و یکی از موفق‌ترین شهرها از نظر اقتصادی و کسب و کار است. حضور بیشتر شرکت‌ها و غول‌های فناوری همانند اپل در این شهر باعث شده تا بستر مناسبی برای دوست‌داران تکنولوژی شود و در سال‌های گذشته میزان مهاجران فراوانی را به خود جذب کرده که این امر خود باعث پیشرفت روزافزون این شهر زیبا شده.

هرچند شهر آستین به داشتن بازار کار قوی مشهور است اما هزینه زندگی و مسکن در آن به نسبت خیلی بالاتر است و این عاملی است تا شاید خیلی از افراد این شهر را به عنوان مقصد خود انتخاب نکنند. با این اوصاف، طبق نظرسنجی‌های داخلی، آستین برای چندین سال متوالی قبل از بولدر، جز بهترین شهرها با معیارهای خوب برای زندگی در آمریکا است.

ایالت کارولینا شمالی (North Carolina)

این ایالت برخلاف اسم آن، نه در شمال بلکه در شرق و جنوب شرقی آمریکا است و از برجسته ترین شهرهای آن رالی (مرکز این ایالت) و دورهام است. کارولینا شمالی و بخصوص شهر مرکزی آن یعنی رالی، به داشتن سیستم آموزشی و پژوهشی قوی مشهور است که آن را مقصدی جذاب برای بیشتر افراد مهاجر تبدیل کرده است. دو شهر رالی و دورهام از نظر بازار کاری بسیار پویا و فعال بوده و هزینه زندگی در این ایالت به نسبت پایین و مقرون به صرفه است.

میزان کم جرم و جنایات در این شهرها باعث شده تا از امنیت زندگی بالایی نسبت به دیگر ایالت‌های نام برده برخوردار باشند و همچنین با داشتن خدمات بهداشتی و درمانی مناسب، آن را به مقصدی ایده آل برای خانواده تبدیل کرده است.

بهترین ایالت‌ها برای تحصیل در آمریکا

بهتری-ایالت_ها-برای-زندگی-در-آمریکا1

از عوامل انتخاب ایالت و شهر مناسب برای تحصیل، وجود سیستم آموزشی و دانشگاهی خوب و همچنین بازار کار مناسب همراه با فرصت‌های خوب برای کارآموزی در رشته تحصیلی مورد نظر است. اغلب شهرهایی که از دانشگاه های خوب بهرمند هستند دارای هزینه زندگی بالایی بوده و ممکن است که اقامت در آنها برای مدتی سخت باشد اما با وجود بازار کار مناسب و تنوع در انواع کارها اعم از کار دانشجویی یا پاره وقت، دیگر نگرانی برای هزینه زندگی دانشجوها باقی نمی‌ماند.

بهترین-ایالت_ها-برای-زندگی-در-آمریکا2

  • بوستون: شهری با بهترین و برترین دانشگاه‌های جهان همانند هاروارد و MIT، تحت نظر اساتید برجسته‌‌ترین اساتید موجود و همچنین مورد توجه بسیاری از کارفرماها که باعث بیشتر شدن شانس شما برای پیوستن به بازار کار می‌شود.
  • نیویورک: دانشگاه کلمبیا و چندین دانشگاه دیگر با رتبه‌های جهانی زیر هزار و همچنین کیفیت زندگی و سطح رفاه بالا، این شهر را به یکی از مقصدهای جذاب برای دانشجویان تبدیل کرده.
  • سان فرانسیسکو: سیلیکون ولی، با شهرتی جهانی و نمادی از قدرت صنعت تکنولوژی در آمریکا، دانشگاه‌هایی مانند استنفورد و برکلی و هزینه پایین‌تر زندگی نسبت به شهرهایی مانند نیویورک، سان فرانسیسکو را به مکانی ایده آل برای دانشجویان تبدیل کرده است.

در هر صورت اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارید، فراموش نکنید که بهرمندی سطح زبان انگلیسی بالا به شما کمک شایانی در مسیر تحصیلی و کاری تان می‌کند که در این زمینه می‌توانید از آموزش زبان انگلیسی با بردیا کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.