مشاغل در آمریکا

bandz 15 آبان 1400 0 دیدگاه

پیدا کردن شغل همیشه معضل همه‌ی انسان­ها بوده و هست، به خصوص پیدا کردن شغلی که هم درآمد و مزایای خوبی داشته باشد و هم با شرایط زندگی شخصی فرد متناسب باشد. حال اگر به دنبال پیدا کردن شغل مناسب در کشوری دیگر باشید؛ باید پروسه جدی­تری را طی کنید. هدف ما نیز در این مقاله این است که، شما را درباره مشاغل آمریکا و مراحل اداری رسیدن به این مشاغل، راهنمایی کنیم.

مشاغل آمریکا، راه ­کسب اقامت:

یکی از راه­های به دست آوردن اقامت دائم آمریکا، داشتن شغلی است که ایالات متحده آمریکا به آن نیاز مبرم داشته باشد. شغل­هایی مانند: دندانپزشکی، فیزیوتراپیست، تحلیل­گر امینت اطلاعات، برنامه نویس، متخصص آمار، بیزینس، وکالت و … . این­ مشاغل در آمریکا از شغل­های پردرآمد در آمریکا به حساب می­آید. در صورتی که رشته تحصیلی شما یکی از شغل­های قابل توجه برای دولت آمریکا به حساب بیاید؛ می­توانید از طریق  ویزای این مشاغل در آمریکا، اقامتِ خود را به دست آورید.

اگر در سنی قرار دارید که هنوز وارد دانشگاه نشده­اید؛ و ساکن آمریکا هستید؛ و یا قصد مهاجرت به این کشور را دارید؛ بهتر است با یکسری از این مشاغل در آمریکا، که پرطرفدار نیز هستند آشنا شوید؛ تا بتوانید با آگاهی بیشتر برای آینده تحصیلی و شغلی خود تصمیم بگیرید؛ و آینده‌تان را بسازید. آشنایی با بازار کار هر کشور، اطلاعات زیادی را در رابطه با انتخاب رشته تحصیلی و شغلی به افراد می­دهد. حال برای اطلاعات بیشتر، به توضیح درباره یکی از این شغل­‌ها می­پردازیم:

فیزیوتراپی: از شاخه­های رشته‌­ی پزشکی است. افراد تحصیل کرده در این رشته، وظایف مختلفی به عهده دارند. یکی از این وظایف کمک به بیمارانی است؛ که یکی از اندام­های فیزیکی آن­ها مانند دست یا پا دچار از کارافتادگی شده است؛  فیزیوتراپ با کمک ورزش­ و دستگاه­های مختلف به این افراد کمک می­کنند؛ تا توانایی از دست رفته خویش را به دست آورند. افرادی که در این رشته به عنوان یکی از مشاغل آمریکا قصد فعالیت دارند؛ باید دارای مدرک دکترای تخصصی در این رشته باشند؛ و در آزمون NPTE نمره قبولی را کسب کنند.

تحلیل­گر امنیت اطلاعات: شخصی که در این شاخه فعالیت می‌­کند؛ باید تهدید­های سایبری پیش روی سازمان­ها را شناسایی و برای برطرف کردن آن‌ها، راهکارهای مختلفی بیندیشد. این فرد وظیفه دارد نقاط ضعف نرم­‌افزار­ها، سخت افزار­ها و شبکه­‌های سازمان را شناسایی کند و به برطرف کردن آن بپردازد. این افراد برای اینکه بتوانند این شغل را در آمریکا به دست آورند؛ باید مدارکی چون: کارشناسی علوم کامپیوتر، برنامه نویسی یا دیگر رشته­‌های مرتبط را دارا باشد.

ویزاهای کار مشاغل در آمریکا

مشاغل-در-آمریکا2

 

در آمریکا چندین ویزای کار مختلف وجود دارد؛ که هرکدام با توجه به اینکه آمریکا یک کشور مهاجر نشین است؛ دارای شرایط خاصی می­‌باشد؛ و اجازه­‌ی کار­های خاصی را نیز به دارنده آن ویزا می­دهد. ویزاهایی مانند: H1, H1B, Eb3, H-1B1, H2B, H3, o1. هر کدام از این ویزاها شرایط خاصی را دارد و شامل یکسری از مشاغل آمریکا می­شود؛ که در این مقاله به توضیح چند مورد از آن­ها می­‌پردازیم :

1- ویزای H1: در میان همه­‌ی ویزاهای آمریکا، ویزای H1 جنبه عمومی‌­تر دارد و از شرایط به دست آوردن این ویزا، داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای کاری است؛ که شما در انجام آن مهارت دارید. همچنین شما باید دارای مدرک لیسانس در رشته مورد مهارت خود باشید. این ویزا یک­ ساله است و شما می­‌توانید با داشتن این ویزا، خانواده­تان را با خود به آمریکا ببرید.

2- ویزای H1B: این ویزا نیز تقریبا مانند ویزای H1 است و برای افرادی در نظر گرفته شده؛ که حداقل دارای مدرک کارشناسی هستند؛ یا فرد متقاضی دارای تخصصی در زمینه‌ه­ای خاص می‌­باشد. مدت اعتبار این ویزا 3 سال است و به مدت دو دوره (6 سال) قابل تمدید است و اگر در پایان دوره دوم فرد موفق به دریافت اقامت دائم نشده باشد؛ باید خاک آمریکا را ترک کند.

3- ویزای o1: این ویزا برای افراد علاقمند به رشته­‌های هنری، ورزشی، دارای توانایی­‌های علمی ویژه و تجار فوق العاده می‌­باشد. افراد علاقمند به کسب این ویزا، باید از یک کارفرمایی آمریکایی، پیشنهاد دعوت به کار داشته باشند. همچنین باید مهارت خود را برای شرکتی که از آن درخواست کار دارند ثابت کنند. مدت اعتبار این ویزا 3 سال می­باشد.

درخواست برای مشاغل آمریکا

 

مشاغل-در-آمریکا3

 

قبل از هر چیزی، شما برای اینکه بتوانید در یکی از مشاغل در آمریکا مشغول به کار و همچنین زندگی شوید؛ باید تسلط خوب به زبان انگلیسی داشته باشید. و تمام مدارک شناسایی و تحصیلی خود را به زبان انگلیسی، ترجمه و به مراکزی که قصد همکاری با آنها را دارید ارائه دهید. از مدارک درخواست کار در ایالات متحده آمریکا، ارائه رزومه و نامه پوششی می‌­باشد.

رزومه: شما برای اینکه بتوانید در شغلی مشغول به کار بشوید؛ باید رزومه ای از خود را به کارفرمایتان ارائه دهید. رزومه مجموعه­ اطلاعاتی است که شامل 1- اطلاعات شخصی 2- تحصیلات و مهارت­‌ها 3- تجربه‌های کاری 4- علاقه­مندی‌­ها 5- توانمندی­‌ها 6- معرف­‌های شما می­‌باشد؛ که شما به عنوان فرد متقاضی کار، سعی می­‌کنید با ارائه آن به کارفرما وی را قانع کنید؛ که می‌توانید بهترین مورد برای همکاری با شرکت­ آنها باشید.

نامه پوششی: نامه پوششی نام‌ه­ای است؛ که شما به عنوان فرد متقاضی شغل، همراه با رزومه خود، به کارفرما ارائه می­دهید. در واقع نامه پوششی فضایی است؛ که شما می­توانید در آن به شرح و بسط مهارت‌­ها وتخصص‌­های خود، بپردازید و توضیحاتی بیشتر از آنچه در رزومه‌­تان آمده را، به کارفرما ارائه کنید. توجه داشته باشید که در نوشتن نامه پوششی، جنبه افراط و تفریط را رعایت کنید. فراموش نکنید که برای شما برای به دست آوردن شغل در آمریکا باید رزومه و نامه پوششی خود را به، زبان انگلیسی ترجمه کنید.

شغل­های خدماتی در میان مشاغل آمریکا

 

 

مشاغل-در-آمریکا1

 

بیشتر از 26 میلیون نفر در آمریکا، به مشاغل خدماتی مشغول هستند. مشاغلی مانند منشی، دستیارهای اداری، خدمات باربری، گارسون‌­ها، نظافتچی، رستوران‌­ها و… . میانگین این مشاغل در آمریکا، سالانه درآمدی حدود 27.602 دلار می­باشد. این مشاغل از پررونق ترین گروه‌­ها کسب و کار به شمار می­‌آید.

سخن پایانی

در پایان امیدواریم از آنچه در این مقاله درباره مشاغل در آمریکا برای شما عزیزان گردِ هم­ آوردیم بهره و استفاده کافی را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.