مسکن در آمریکا

bandz 15 آبان 1400 0 دیدگاه

اگر شما قصد مهاجرت به آمریکا را داشته باشید، باید به خیلی از فاکتور­ها از جمله خرید مسکن در آمریکا توجه داشته باشید. در واقع اگر بدون در نظر گرفتن هزینه زندگی و مسکن و سایر هزینه­‌ها مهاجرت کنید، با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد. برخی افراد فکر می­کنند که با خرید مسکن در آمریکا می­توانند به راحتی اقامت این کشور را اخذ کنند، در صورتی که اینگونه نیست. شما در هر صورت می‌­توانید اقدام به خرید مسکن در این کشور کنید حتی اگر ویزای توریستی یا انواع دیگری از ویزا را داشته باشید.

افراد واجد شرایط خرید ملک

وقتی وارد این کشور می‌­شوید، قبل از اقدام به خرید مسکن در آمریکا بهتر است ابتدا آپارتمان یا خانه‌ای را اجاره کنید تا شرایط را از همه لحاظ بسنجید. خرید مسکن در آمریکا و قوانین آن با کشور ایران بسیار متفاوت است. شما باید به تحقیق در مورد اموری مانند مالیات­‌های مسکن، هزینه­های پنهان، مقرون به صرفه بودن و … بپردازید.

همانطور که پیش از این گفتیم خرید مسکن در آمریکا هیچ محدودیتی ندارد و و شما با استفاده از ویزای توریستی می­توانید به مدت 6 ماه در این کشور اقامت کنید. یکی از بهترین وب سایت­های خارجی برای اطلاع از وضعیت هزینه‌­های خرید و اجاره مسکن در آمریکا، وبسایت Realtor.com است که اطلاع مفیدی را در اختیار شما می­‌گذارد.

مراحل خرید مسکن در آمریکا

برای خرید مسکن در آمریکا، ابتدا باید مدارک لازم را آماده کنید. این مدارک شامل شماره شناسایی مالیات بر درآمد، ویزای متقاضی، پاسپورت و کارت شناسایی عکس‌دار می­باشد. پس از خرید منزل، شما ملزم به پرداخت مالیات خواهید شد. برای خرید مسکن در آمریکا نیاز به حضور شما نیست و وکیل مهاجرتی شما نیز می­تواند این کار را انجام دهد. هزینه‌­های مسکن در این کشور متفاوت است و به عواملی مانند متراژ، نوساز و قدیمی بودن و موقعیت جغرافیایی خانه وابسته است.

شاید خرید ملک در ایران سود ده باشد ولی در آمریکا اینگونه نیست. اگر شما بخواهید با استفاده از امکانات بانکی خانه خریداری کنید، ممکن است ماه‌­ها طول بکشد ولی اگر خانه به صورت نقدی خریداری شود راحت‌­تر است و خانه زود­تر و در عرض 10 روز بدست شما خواهد رسید. توجه داشته باشید که قبل از خرید خانه استعلام بگیرید تا خانه مشکلات قانونی نداشته باشد.

شرایط دریافت وام مسکن در آمریکا

مسکن-در-آمریکا2

بانک­ها و موسسات برای پرداخت وام خرید مسکن در آمریکا شرایط یکسانی دارند. معمولا برای دریافت وام مسکن در آمریکا باید امتیاز کارت اعتباری­تان بیش­تر از 720 باشد و وضع درآمد شما باید از نظر مالی نسبتا خوب بوده باشد تا بتوانید 20 درصد از مبلغ وام را پرداخت کنید.

همچنین باید SSN و ITIN را داشته باشید. شما برای گرفتن وام، باید شغلی در این کشور داشته باشید که حداقل قرارداد کاری آن 3 ساله باشد. در صورتیکه 2 سال اقامت در آمریکا داشته باشید، می­توانید از وام مسکن استفاده کنید. همچنین در این 2 سال باید سابقه کار و بیمه هم داشته باشید.

شرایط پناهندگان برای دریافت وام مسکن در آمریکا

پناهندگانی که دارای پناهندگی کشور آمریکا هستند نیز می­توانند مانند سایر شهروندان این کشور برای خرید مسکن در آمریکا از بانک وام دریافت کنند. برای اینکه صلاحیت خود به عنوان پناهنده را ثابت کنید، لازم است فرم معتبر و سابقه ورود به کشور با مهر اشتغال مجاز را به وام دهنده تحویل دهید. فرمی که در اختیار دارید از یک روز کاری معتبر تا 90 روز پس از ورود شما به خاک آمریکا است. پس از اتمام این 90 روز، لازم است سند اجازه کار صادر شده را تحویل دهید. پناهندگان نیز باید مانند سایر شهروندان تمام مراحل خرید مسکن را به طورکامل بگذرانند.

هزینه خرید و اجاره مسکن

مسکن-در-آمریکا3

از آن جایی که آمریکا پر­قدرت­ترین کشور جهان است، هزینه­های زندگی در این کشور نیز بالا است. البته اگر قبل از ورود به آمریکا تحقیق کرده و وکیل زبده‌ای داشته باشید، جای نگرانی نخواهد بود. عوامل زیادی در قیمت مسکن در آمریکا نقش دارند. یکی از مهم­ترین عوامل این است که شما قصد دارید در کدام یک از شهر­های این کشور اقامت داشته باشید.

گران قیمت­‌ترین شهر­های آمریکا برای خرید مسکن، سانفرانسیسکو و نیویورک هستند. به عنوان مثال برای اجاره آپارتمان یک خوابه در شهر نیویورک باید ماهانه 1600 الی 4600 دلار پرداخت کنید. در صورتیکه به طور میانگین اجاره آپارتمان یک خوابه در این کشور حدود 610 الی 3600 دلار در ماه است.

اجاره آپارتمان در مرکز شهر گران­‌تر از حومه شهر است. اگر بخواهیم جزئی‌­تر به این موضوع بپردازیم اجاره یک واحد آپارتمان در مرکز شهر مبلغی حدود 1340 دلار در ماه است ولی همین آپارتمان در حومه شهر 1080 دلار در ماه است. همچنین برای خرید آپارتمان در مرکز شهر به ازای هر متر 3540 دلار باید پرداخت کنید.  میزان مبلغ پرداختی برای خرید همین آپارتمان در حومه شهر 2130 دلار می­باشد.

خرید خانه در آمریکا و سرمایه گذاری

مسکن-در-آمریکا1

برای انجام سرمایه گذاری در آمریکا از طریق مسکن، باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید تا بتوانید با این سرمایه گذاری سود خوبی کسب کنید. یکی از عواملی که در سرمایه گذاری باید مورد توجه قرار بگیرد نرخ تورم است. بررسی نرخ تورم می­تواند شما را از بهترین زمان­های خرید و فروش مسکن آگاه کند.

عامل دیگری که بسیار مهم است، بررسی رشد ناخالص داخلی است. این نرخ بر قیمت ملک بسیار تاثیرگذار بوده و بیانگر رشد اقتصادی یک کشور است. عامل دیگر نرخ مالیات بر فروش است که بر قیمت خرید و فروش ملک تاثیرگذار می­باشد. همچنین عامل دیگری که باید به آن توجه کنیم، نرخ بهره بانکی است که بر قیمت مسکن موثر می­باشد.

نتیجه‌­گیری

همانطور که در این مقاله اشاره شد، برای مهاجرت به آمریکا باید عوامل زیادی را سنجید که مهم­ترین آن­ها هزینه‌­ها و سطح زبان انگلیسی است. در مورد هزینه­‌ها توضیحاتی را ارئه دادیم. زبان هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای تقویت زبان انگلیسی پیشنهاد ما این است که از آموزش زبان انگلیسی با بردیا استفاده کنید. در این مقاله سعی کردیم نکاتی را در مورد خرید و اجاره مسکن در آمریکا بیان کنیم. امیدواریم که این مقاله پاسخگوی سوالات شما عزیزان بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.