بیمه درمانی در آمریکا

bandz 15 آبان 1400 0 دیدگاه

بیمه‌­ها انواع مختلفی دارد مانند: بیمه مسکن، بیمه درمانی، بیمه خودرو و… . یکی از دغدغه‌­های مردم در دوره­های مختلف زندگی انتخاب نوع و شرکت بیمه مناسب برای داشتن زندگی بهتر است. در این راه متقاضیان بیمه از سایت­ها و مشاوران بیمه کمک می­­گیرند تا بتوانند بیمه­ای قابل اطمینان و متناسب با شرایط زندگی خود را پیدا کنند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با بیمه و بیمه درمانی آمریکا آشنا کنیم.

بیمه چیست؟

کلمه بیمه در لغت به معنی ضمانتی برای جان یا مال اشخاص است. به این صورت که وقتی مشکلی برای جان یا مال اشخاص پیش می‌­آید شرکت بیمه کننده هزینه‌­های مالی را که به فرد بیمه شده تحمیل شده است را بر اساس قرار دادی که از قبل بین طرفین منعقد شده است پرداخت می­‌کند. خدماتی که شرکت بیمه به شخص بیمه شده پس از وقوع حادثه ارائه می­دهد بسته به نوع بیمه و مقدار اقساطی است که شخص بیمه شده در هر ماه به شرکت بیمه پرداخت می­‌کند.

 

خدمات درمانی و بیمه درمانی آمریکا

 

بیمه-درمانی-در-آمریکا3

شاید شما هم جزو آن دسته افرادی باشید که قصد مهاجرت به آمریکا را دارید؛ پس بهتر است با یکی از مسائل مهمی که در این کشور با آن روبرو خواهید شد؛ یعنی بیمه درمانی آمریکا تا حدودی آشنا شوید تا بتوانید برای داشتن زندگی خوب و راحت بهترین تصمیم را متناسب با در­آمد و موقعیت اجتماعی خود داشته باشید.

درمورد بیمه درمانی آمریکا هزینه‌­ها مهم­ترین موضوع مورد بحث هستند؛ زیرا خدمات پزشکی بالاترین هزینه را در ایالات متحده آمریکا دارد. و این هزینه­‌های بالا یکی از مهم­ترین چالش‌­های زندگی مردم در آمریکا می­‌باشد. هزینه بیمه درمانی آمریکا چه خصوصی باشد و چه عمومی در واقع بیش از 16 درصد از درآمد ملی است؛ در صورتی که در کشورهای صنعتی دیگر هزینه بیمه درمانی 10 درصد از درآمد ملی است؛ کشورهایی مانند: آلمان، فرانسه، کانادا و … .

بیمه درمانی آمریکا دارای چند طرح برای شرایط مختلف است. این امر برای این است که فرد مراجعه کننده بتواند مناسب‌­ترین بیمه را با توجه به شرایط کاری و خانوادگی خود انتخاب کند. زیرا براساس برآوردهای انجام شده برای بیمه کردن یک خانواده چهار نفره عادی، آن هم برای یک بیمه معمولی به طور متوسط 28166 دلار هزینه لازم است؛ این هزینه برای خانواده‌­هایی که دارای حقوق و مزایای متوسط هستند به راحتی قابل لمس خواهد بود.

انواع بیمه درمانی آمریکا

بیمه-درمانی-در-آمریکا2

 

همانطور که قبلا هم اشاره شد بیمه درمانی انواع مختلفی دارد. بیمه هایی مانند: Medicare, Medicaid, WIC  و همچنین بیمه درمانی کودکان یا CHIP . بیمه درمانی آمریکایی CHIP  مخصوص کودکان زیر 19 سال می­باشد. این بیمه برای بچه‌­های خانواده‌­هایی است که از بضاعت مالی برخوردار نیستند و توانایی تأمین هزینه­‌های چکاپ فرزندانشان ندارند. این خانواده‌ها با استفاده از این بیمه می‌­توانند برای برای چکاپ سالیانه و همچنین واکسیناسیون آنها اقدام کنند.

دومین بیمه درمانی امریکا که مورد بررسی قرار خواهیم داد بیمه WIC است که در واقع مخفف کلمات woman, infant  و child  می­باشد. این بیمه مخصوص نوزادان، خانم­های باردار و مادران شیرده و کودکان زیر پنج سال است و روی برنامه غذایی و برنامه سلامت و مراقبت این گروه­ها تمرکز دارد. و اگر شما جزوه مهاجرینی هستید که این بیمه شامل حالتان می­شود بهتر است برای به دست آوردن آن اقدام کنید.

سومین بیمه درمانی آمریکا بیمه Medicare است که خود شامل چهار بخش می­باشد. 1- بخش اول شامل هزینه نگهداری از بیماران در بیمارستان است. 2- بخش دوم شامل هزینه ویزیت دکتران و خدمات پرستاران و در کل هزینه درمان­های سرپایی است. 3- بخش سوم شامل خدمات بخش اول و دوم و همچنین یکسری مزایای دیگر است. 4- بخشش چهارم هزینه دارو و نسخه­های پزشکی را پوشش می­دهد. قابل ذکر است که این بیمه شامل حال مهاجرین نمی­شود.

چهارمین بیمه درمانی آمریکا بیمه Medicaid است. این بیمه نسبت به بیمه Medicare افراد بیشتری را پوشش می­‌دهد و بسته به ایالتی که در آن اجرا شده است یکسری شرایط مخصوص به همان ایالت مانند شرایط مهاجرت، درصد از کار افتادگی و … شامل می­‌شود. البته قابل ذکر است که این بیمه برای مهاجرین 5 سال پس از مهاجرت قابل استفاده می‌­باشد.

 

اصطلاحات مربوط به بیمه درمانی آمریکا

 

بیمه-درمانی-در-آمریکا1

برای استفاده از بیمه درمانی آمریکا یک سری اصطلاحات وجود دارد که برای استفاده از بیمه درمانی بهتر است با این اصطلاحات آشنایی داشته باشید؛ مانند: حق بیمه ماهانه، بیمه مشترک و … که ما در این مقاله سعی می‌کنیم شما را بیشتر با آن‌ها آشنا کنیم تا در موقع انتخاب بیمه با تمام این اصطلاحات آشنایی داشته باشید.

حق بیمه ماهانه بیمه درمانی آمریکا: حق بیمه ماهانه شامل مبلغی است که فرد متقاضی بیمه بر اساس قرار دادی که با شرکت بیمه بسته به صورت ماهیانه به آن شرکت می­‌پردازد. در قبال این پرداخت‌­های ماهانه شرکت بیمه نیز موظف است زمانی که فرد بیمه شده دچار بیماری می­‌شود براساس قراداد میانشان درصدی از هزینه­های درمان او را جبران کند.

بیمه مشترک بیمه درمانی آمریکا: بیمه مشترک در واقع همان تقسیم صورت حساب بین بیمه گر و بیمه شونده است. درصدی است که برای خدماتی غیر از آنچه بیمه پوشش می­‌دهد باید پرداخت شود. به عبارتی دیگر بیمه گذار و بیمه شونده بعد از محاسبه مبلغی که شرکت بیمه باید بپردازد و کم کردن آن هر دو طرف تقسیم ریسک می­کنند.

انتخاب مشاغل بیمه دار برای به دست آورد بیمه درمانی آمریکا

از آنجایی که هزینه­‌های درمانی در آمریکا بسیار گران است اکثر افراد برای کم کردن فشار این هزینه­‌ها به سمت بیمه درمانی روی می­‌آورند. یکی از راه­هایی که افراد می­‌توانند به وسیله آن تحت پوشش بیمه درمانی آمریکا قرار بگیرند انتخاب شغل‌­هایی است که کارفرما توان بیمه کردن کارگرهایش را داشته باشد. به این ترتیب افراد هزینه کمتری را بابت بیمه پرداخت می­کنند. البته قابل ذکر است که بیمه درمانی در ازای هزینه­‌هایی که دریافت می‌­کند خدمات خوبی را نیز به افراد تحت پوشش­ خود ارائه می‌­دهد.

سخن پایانی

در پایان امیدواریم بتوانیم با این مقاله شما را در انتخاب بهترین نوع بیمه درمانی آمریکا راهنمایی کرده باشیم؛ و با مطالعه این مطلب بتوانید بهترین تصمیمات را برای زندگی خود بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.